Gęste, lśniące, piękne i długie włosy… chyba każda kobieta o takich marzy. Niestety jest ciężko osiągnąć taki efekt i jeśli chce się tego dokonać naturalnie, nierzadko trwa to nawet kilka lat. Na szczęście w dzisiejszych czasach technologia rozwinęła się na tyle, że bez problemu można przyspieszyć ten proces i zamienić cienkie, chude i krótkie włosy w ich całkowite przeciwieństwo. Oczywiście najbardziej popularną metodą są włosy do przedłużania. Oferuje je niejeden sklep internetowy z włosami.
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z włosami – remy-hair.pl.
Warto się na to zdecydować, ponieważ w szybki i prosty sposób można diametralnie odmienić stan i wygląd swojej fryzury (rzecz jasna na lepsze). Jednakże przed kupnem trzeba dokładnie zorientować się, gdzie najlepiej byłoby dane włosy kupić. Sklepy są bowiem różne i oferują niekiedy produkty o bardzo rozbieżnych cenach. Ludzie nie chcą przepłacać, ale też boją się, że te tańsze okażą się słabej jakości, będą niewytrzymałe, sztuczne i nieestetyczne.
Jakie są rodzaje włosów?
Aby wybrać doczepki w najlepszej jakości i najlepiej pasujące do naszych naturalnych włosów, trzeba najpierw poznać ich rodzaje. Rzecz jasna wszystko zależy od tego, jak długo mamy zamiar z nich korzystać, ile możemy dziennie poświęcić czasu na ich pielęgnacje, a także od tego, jaką kwotą dysponujemy i ile możemy przeznaczyć na przedłużenie albo zagęszczenie włosów. Hurtownia włosów oferuje cały szereg rozmaitych rodzajów doczepek i w zależności od celu, w jakim chcemy je przyczepić, wyróżnia się włosy na klipsach, pasemkach, taśmach oraz na żyłce. Te z kolei dzielą się na typy przydzielone do określonych regionów świata, dla których dane włosy są charakterystyczne. Pierwszym przykładem są włosy słowiańskie. Mówi się, że jest to najlepszy (i co za tym idzie: najdroższy) rodzaj. Nie są one bowiem ani farbowane, ani nie odbarwiane. Dzięki temu można je bez problemu poddawać tego typu zabiegom. Można je spotkać zazwyczaj w „kitkach”, mało kiedy są wszywane na taśmę. Co więcej, ich kolejną zaletą jest fakt, że słowiańskie włosy do przedłużania estetycznie wyglądają nawet po dwóch latach noszenia. Kolejny typ to włosy kaukaskie. One również są bardzo dobrej jakości. Zwykle są brązowe albo czarne. Ich trwałość można porównać do tych poprzednich, jednakże nie są już tak drogie. Hurtownia włosów często zaopatruje sklepy właśnie w kaukaskie odmiany, ponieważ są one bardzo popularne. Trzecim rodzajem są włosy indyjskie. Charakteryzuje je dobra jakość i grubość, ale także sztywność. Każdy sklep internetowy z włosami będzie posiadał także włosy europejskie. To najbardziej znany typ ze względu na stosunkowo niską cenę. Trzeba jednak poświęcić im sporo czasu, aby odpowiednio je pielęgnować. Można je nosić mniej więcej od trzech do dziewięciu miesięcy. Ostatnim już typem są włosy azjatyckie. Ich zaletą jest niska cena, ale na tym niestety plusy się kończą. Są bardzo złej jakości i zwykle są zmieszane z włosami syntetycznymi. Ich gładkość utrzymuje się tylko do momentu, w którym zmyje się silikon, a potem się kruszą.
Gdzie i jak kupować dobre włosy?
Kupując włosy do przedłużania trzeba być pewnym jakości. Dlatego najlepiej jest samemu sprawdzić i przekonać się o ich stanie. Łatwo w dotyku wyczuć wszelkie nieprawidłowości. Co więcej, można dokładnie dobrać kolor. Jeśli jednak naszym celem jest kupno przez Internet, warto poczytać różnorakie blogi oraz forum na temat określonych sklepów. Internauci bardzo często zamieszczają swoje opinie na takie tematy i dzielą się ze sobą spostrzeżeniami. Dzięki temu można uniknąć błędu i będzie się wiedziało, gdzie nie warto robić zakupów. Przed zamówieniem dobrze jest także zorientować się w jakich stawkach wahają się pasma włosów. W innym przypadku możemy zostać oszukani i sporo przepłacimy.
Zakupy przez Internet
Często podczas wybierania włosów przez Internet można źle ocenić ich stan i jakość. Bardzo często producenci polepszają swoje zdjęcia z użyciem różnorakich programów (na przykład Photoshop). Dlatego nie należy do końca ufać sklepom, które nie oferują opcji podglądu i przybliżenia zdjęcia. Sprawia to bowiem, że nie możemy dokładnie obejrzeć produktu.