Ręcznie wykonane dzieła

Moda na DIY nie zwalnia. Śmiało można powiedzieć, że z roku na rok jest coraz więcej takich produktów, które powstały przez zdolnych rękodzielników. Wielu z nich używa papier do scrapbookingu, dzięki któremu można stworzyć wspaniałe dzieła. Zanim jednak zacznie pracować się na takich materiałach, należy się o nich co nieco dowiedzieć.

Podstawowe papiery do DIY

Jeżeli ktoś ma zamiar pracować na tego rodzaju papierach, to musi wiedzieć, że istnieje pewien nieformalny podział tychże materiałów. Pierwszy z nich to papiery jedno i dwustronne. Jak łatwo się domyślić – te jednostronne mają ciekawy nadruk tylko z jednej strony, dwustronne – z obydwu. Z tymi papierami mający nadruk z dwóch stron często jest problem. Mianowicie obydwie strony są tak ładne, że istnieje problem jak je wykorzystać? Która strona powinna być bardziej wyeksponowana? Na szczęście w łatwy sposób można rozwiązać ten dylemat. Wystarczy zakupić dwa arkusze tego samego papieru i można działać.

Papier do scrapbookingu dzieli się również ze względu na rozmiar. Zakupując taki materiał zawsze należy wziąć to pod uwagę. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze rozmiary: 30 x 30cm i 15 x 15cm. Czasem można spotkać również 20 x 20cm, jednak są one zdecydowanie rzadkiej użytkowane. Te ostatnie w zdecydowanej mierze występują w bloczkach klejonych.  Ten o rozmiarach 15 x 15cm to chyba najpopularniejszy rozmiar. Przy czym należy wziąć pod uwagę, że każdy papier ma również osobną stopkę, gdzie podana jest nazwa kolekcji, producent i projektant. Do tego w takiej stopce dodaje się również informacje odnośnie cech charakterystycznych tych papierów. Wiele osób może zdziwić się, że taka nazwa kolekcji występuje na papierach. Trzeba wiedzieć, ze ta nazwa ułatwia potem dokupienie odpowiednich dodatków, dzięki czemu można bez problemu stworzyć idealną kompozycje.

Dodatkowe informacje

Kupując papier do scrapbookingu należy wziąć cechy charakterystyczne o których było już wspomniane wyżej. Biorąc do ręki taki papier możemy znaleźć na nich takie informacje, jak acid – free, lignin free. Co dokładnie autor miał na myśli umieszczając takie oznaczenie? Otóż dzięki temu będzie wiadome, że dany papier do DIY ma wyższe PH, jest bezkwasowy i nie zawiera ligniny. Dzięki temu w przyszłości całość nie będzie tak szybko żółkła, ciesząc oko pięknymi kolorami wykonania.

Scrapbooking to fantastyczna sprawa, dzięki której można stworzyć wiele rzeczy – pamiątek z okazji ważnych chwil na bardzo długi czas. Warto zainteresować się takim tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here