Uwielbiamy stylizowanie paznokci, ponieważ to właśnie za ich pomocą jesteśmy w stanie wyrażać siebie oraz zdobywać się na coraz oryginalniejsze pomysły, związane z naszym wyglądem, samych możliwości mamy również niewiarygodnie dużo.
Im oryginalniejsza metoda, tym ciekawsze są osiągane efekty i tym większe wrażenie jesteśmy w stanie zrobić na innych. Ostatnimi czasy bardzo popularną metodą zdobieni paznokci jest tak zwana metoda wodna, inaczej nazywana również marblising, water marble, marbeizing.
Sposób ten jest efektowny, dlatego właśnie teraz przedstawimy wam sposób na jego wykonanie.
Czego będziemy potrzebować?
Do ozdobienia paznokci metodą wodną będziemy potrzebowali naczynka z wodą, nie musi to być żadne wyszukane czy specjalne pudełko, wystarczy niewielki słoiczek, opakowanie po małym jogurcie, ucięta plastikowa butelka.
Wykorzystamy również dowolne trzy lakiery do paznokci, a także kolor bazowy, najlepiej biały albo bezbarwny, top coat – zwykły albo również bezbarwny lakier, musimy mieć również taśmę klejącą, zmywacz do paznokci, waciki, wykałaczkę, krem oraz patyczki higieniczne.
Pierwsze czynności
Na samym początku musimy pomalować paznokcie bazowym lakierem – tutaj najlepiej sprawdzi się kolor biały albo bezbarwny lakier. Aby zabezpieczyć palce wokół paznokci, zaklejamy je dokładnie taśmą klejącą – nie będziemy musiały martwić się o ich przemalowanie lakierem.
W naczyniu musi znaleźć się letnia woda – jej temperatura jest w tym wypadku naprawdę bardzo istotna – nie może być ani zbyt chłodna, ani zbyt ciepła – zbyt ciepła będzie niekomfortowo i zwyczajnie niezdrowa dla naszych dłoni, a w zbyt zimnej lakiery za szybko wyschną.
Czas na zabawę
Do wody wpuszczamy krople wybranych przez nas lakierów do paznokci. Czekamy, aż kolor swobodnie rozpłynie się na jej powierzchni. Po kolei wpuszczamy następne kolory. Następnie za pomocą wykałaczki mieszamy kolorami w taki sposób, aby wyszły nam na powierzchni wody jakieś wzorki.
Najładniejsze powstaną, jeśli wykałaczką będziemy się ruszać od brzegu do środka koła, można robić również odwrotnie. Trzeba to wszystko robić bardzo sprawnie i szybko, aby lakiery nie zdążyły zastygnąć w wodzie. Dalej przychodzi czas na celowanie – przyjrzyjcie się, w którym miejscu wzorek na wodzie wydaje się być najciekawszy i właśnie w tym miejscu zanurzcie palec, a dokładnie paznokieć. Palca nie wyjmujemy z wody, dopóki nie zrobi się ona całkiem czysta. Patyczkiem higienicznym możemy wtedy zebrać resztki lakieru, jakie się zbierają wokół paznokcia.
Co dalej?
Po wyjęciu z wody możemy wreszcie ściągnąć z palca zarówno taśmę klejącą, jak i resztki lakieru, jakie się na nim osadziły. Dopiero kiedy lakier dokładnie wyschnie, możemy pokryć go ostateczną warstwą lakieru, a więc top coatem. Opisane wyżej czynności musimy powtórzyć od samego początku, dopóki wszystkie paznokcie nie będą gotowe w ten sam sposób. Kiedy skończymy, musimy pamiętać posmarowaniu dłoni kremem.
Trzeba jedynie pamiętać, aby nie wykorzystywać do tego zbyt gęstych lakierów, ponieważ nie będą w stanie rozpłynąć się po powierzchni wody.