Czyszczenie kabiny prysznicowej - jakie błędy popełniamy najczęściej?

Chyba nie ma na świecie osoby, która lubiłaby czyszczenie kabiny prysznicowej. Nie ma się co dziwić – to zajęcie żmudne i wymagające użycia siły fizycznej. Często właśnie na doprowadzenie tej części łazienki do blasku poświęcamy najwięcej czasu Dodatkowo kamień osadza się na drzwiach prysznicowych niezwykle łatwo. O rozwijających się w wielu zakamarkach kabiny bakteriach nie ma nawet co wspominać. Wielu nerwów moglibyśmy uniknąć, gdyby nie popełniane w pielęgnacji i czyszczeniu błędy. Co do nich należy?

Lepiej zapobiegać niż czyścić

Chyba największym uchybieniem związanym z utrzymaniem kabiny prysznicowej jest zaniechanie ściągania resztek wody z drzwi prysznicowych i ścianek kabiny. Gdybyśmy tę czynność wykonywali po każdym umyciu się, dokładne wyczyszczenie szkła lub plastiku, z jakiego wykonano te wrażliwe na osadzanie się kamienia elementy, byłoby niezwykle proste. Niestety, ale jedynym powodem popełniania tego błędu jest nasze lenistwo. Nawet kilka bardzo trudnych i wymagających czasu sesji mycia kabiny prysznicowej zwykle nie sprawia, że zaczynamy regularnie stosować gumową ściągaczkę i szmatkę z mikrofibry. Jeśli nie jesteśmy w stanie zmusić się do systematyczności w tej kwestii, zadbajmy chociaż o to, by po zakończonym myciu otwierać na oścież drzwi prysznicowe. Pozwoli to na odparowanie nadmiaru wilgoci.

Niewłaściwe czyszczenie zakamarków i szyn drzwi prysznicowych

Jakie błędy popełniamy przy myciu trudno dostępnych miejsc? Przede wszystkim używamy niewłaściwych środków. Inwestujemy w drogie chemiczne substancje, podczas gdy najskuteczniejszy preparat możemy zrobić sami z dostępnych w niemal każdym domu specyfików. Jeśli w zakamarki wdarła się pleśń, wystarczy nanieść na nią za pomocą szczotki do zębów sodę oczyszczoną. Potraktowane w ten sposób miejsce należy polać wodą utlenioną. Nawet jednak na tym etapie możemy źle się zachować. Wystarczy, że zamiast zostawić czyszczone miejsc na czas, który pozwoli na przeprowadzenie właściwej reakcji chemicznej, spłuczemy je zwykłą wodą. Także gdy myjemy inne miejsca kabiny prysznicowej, możemy użyć domowej produkcji preparatów. Dotyczy to w szczególności drzwi prysznicowych. Wystarczy przyrządzić roztwór z octu, który pozwoli nam bardzo łatwo pozbyć się kamienia. 

Jesteśmy przekonani, że jeśli zastosujesz się do przedstawionych powyżej porad, czyszczenie kabiny stanie się obowiązkiem zdecydowanie lżejszym, nie powodującym negatywnych emocji i nie zabierającym ogromnych ilości czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here